Historia hematytów

Hematyt, bardzo często nieprawidłowy meteoryt, jest mineralną formą tlenku żelaza (III) (Fe2O3), jednego z kilku tlenków żelaza. Hematyt jest bardzo często mineralnym, od czarnego do stali lub srebrno-szary, brązowy do czerwonawo brązowy lub czerwony. Jest wydobywany jako główny rud żelaza. Odmiany obejmują rudę nerkową, martyt (pseudomorphs po magnetyt), żelazo i róża (specular hematyt). Chociaż postacie hematytu różnią się, wszystkie mają rdzawo-czerwoną smugę Hematyt jest twardszy od żelaza, ale znacznie bardziej kruchy.

Ogromne złoża hematytu znajdują się w formacjach żelaznych. Szary hematyt znajduje się zazwyczaj w miejscach, gdzie znajdowały się stojące wody lub gorące źródła mineralne, takie jak w Yellowstone. Minerał może wytrącać się z wody i zebrać w warstwach na dole jeziora, sprężyny lub innej wody stojącej. Hematyt może również występować bez wody, jednak zwykle w wyniku aktywności wulkanicznej.

Piec żelazny: W latach pięćdziesiątych i osiemdziesiątych niewielkie kopalnie na wschodnich Stanach Zjednoczonych produkują hematyt, który służył jako pierwsza ruda żelaza w regionie. Ruda została przetworzona poprzez podgrzanie jej przez spalanie węgla w prostych piecach kamiennych. Złoża rud żelaza były niewielkie i trudne do wyczerpania. Kiedy odkryto duże złoża rudy żelaza w regionie Wielkich Jezior, rudy żelaza nie były już wydobywane na wschodnich Stanach Zjednoczonych. Pokazano Vesuvius Iron Furnace w południowym Ohio. Zdjęcie USGS.

Czy możesz mi doradzić: chcę nosić kryształowy turmalinowy naszyjnik, który posiada magnetyczny hematyt Chcę umieścić na nim bardzo duży wisior kryształowy Moldavite Crystal. Nie dostaję żadnej strony wpływa teraz po raz pierwszy na tak, ale tylko na godzinę sprawiło, że czułam się senny, więc spałam obudziłam wzburzone wzory w moich dywanikach samolotowych przez około godzinę, to teraz noszę to cały czas.


Hematyt jest stosowany przez uzdrowicieli kryształów w fizycznym uzdrawianiu ciała i jest szczególnie uważany za korzystny dla układu krążenia. Mówi się, że oczyszcza i oksygenuje krew, a także zachęca do absorpcji żelaza i ułatwia zdrową produkcję czerwonych krwinek. W konsekwencji hematyt jest uważany za doskonały minerał leczniczy dla nerek, regeneracji tkanek oraz dla osób cierpiących na niedokrwistość. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z bezsennością i / lub niepokojem, możesz rozważyć przeniesienie go na próbkę hematytu, ponieważ uważa się, że jest pomocna w tych przypadkach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sprzedaż hurtowa pierścieni hematytowych z Chin

Kryształy Hematytów